Einar

Život je těžkej. Moje máma to poznala, když mi v jedný šarvátce zabili tátu. Díky tomu sme museli všichni začít pořádně makat, abysme se uživili. Byl sem eště malej, ale pořád si pamatuju, jak tam máma stojí a mlátí pěstí do trámu. Tenkrát mě prvně napadlo, že bejt válečníkem může bejt někdy dost blbý. Když sem se pak stal učněm našeho volchva, což je sama o sobě humorná historka (ve které byste se dozvěděli, jak jsem přišel k přezdívce Bezděk), zdálo se mi, že sem dostal šanci na něco víc. Snažil sem se ho nezklamat, ale čím víc sem se snažil, tím víc byl vzteklej. Asi proto, že sem se většinou učil něco jinýho, než chtěl on.

Když mu puma roztrhala ženu, začal chlastat. Teď nemyslim normálně se čas od času ožrat, ale chlastat, aby zapomněl. Smůla byla, že zapomínal i na jiný věci a taky byl porád vzteklej. Na mě, na všechny kolem a na celej svět. Nakonec mě vykopal ze svýho srubu, a že prej ať už se nevracim. Asi to byl osud, ale venku sem potkal Gimela, jak bere roha. Prej za svým snem o šlechtickým titulu. To mě dost pobavilo, protože sem vážně nečekal, že by někdo, koho celý dětství mlátili do hlavy, mohl mít sny, natož podobně blbý. Protože už sem byl zvyklej ho porád před něčím chránit, vyrazil sem taky. Tady už moje učení skončilo a já se vážně chtěl stát mistrem volchvem, abych nezdechl v nějaký pitomý rvačce o tři krávy, jako táta. Smrt v boji je dobrá, ale jsou boje a pak mizerný šarvátky pro nic.

Bezděk je jen průměrně vysoký sevjoran, což značí, že na lidský červy pořád ještě kouká svrchu. Blonďaté vlasy i vousy ostře kontrastují s modrýma očima, do nichž se zakoukala nejedna (dobře, byly dvě) jeho vrstevnice. Hrubou halenu, kožené kalhoty a vysoké škorně doplňuje, když je zima, šedým pláštěm s kápí; v ruce nezbytnou ocelovou hůl, používanou jak ke kouzlům, tak k boji.

Nedávno zjistil, že studium magie není zrovna levná záležitost, a tak začal být opatrnější na peníze. Vysoce si cení přátelství a taky profesionalitu, a to i u nepřátel. K cizím projevuje někdy až zarážející lhostejnost, přestože pro přátele je ochoten bez váhání riskovat život. A jedinou věc nikdy neodpouští: ničení svitků a knih.

Napsat komentář