Specializace na …

autor: Viking, Resurrection, Gimel, Fery

Podíval se na svého soupeře a musel se usmát. Středně vysoký chlápek, žádné velké svaly a zbraň? Titěrný mečík, který držel v obou rukách. Nejlepší na tom bylo, že ho držel jako prase kvrdlačku. Oleg se podíval na svůj jedenapůlruční meč a sebejistě se usmál. Tohle nebude souboj, to bude masakr.

Proč si ten prcek tak vyskakoval, když ani neumí bojovat? Oleg přemýšlel, jak ho zneškodnit a zabít co nejrychleji. Nechtěl se zdržovat. Asi mu zkusí vyrazit meč z ruky, případně poranit ruku a pak prcka dorazit. Tím, že drží krátký meč obou rukách je velmi zranitelný.

Soupeři okolo sebe kroužili. Vysoký seveřan s jedenapůlručákem se přibližoval sebejistě. Drobnější mužík se pohyboval viditelně nejistě. Seveřan si nevšiml falešného úsměvu na rtech drobného. Čepele se srazili. Seveřanova síla byla rozhodující a drobný muž byl zatlačen o pár kroků do zadu. Oleg útočil tvrději a tvrději. Ani si nevšiml, že drobný drží meč v jedné ruce a chystá se odskočit.

Oleg stále útočil a najednou ležel na zemi a z přeseklé tepny na stehně se proudem valila krev. Drobný zasunul krátký meč do pochvy, sebejistě se na umírajícího barbara usmál a odešel pryč. V posledních vteřinách svého života Oleg přemýšlel, jak se to mohlo stát, vždyť si ani nevšiml, že drobný sekl mečem.

Bojovník je mistr boje. Jeho cesty jsou různé – od mistrů boje s jedním druhem zbraně až po velmi dobrého bojovníka s každou zbraní, která vás napadne. K tomu ani nemusíme tvořit postavu označenou povoláním bojovník. Co tedy udělá naši postavu veterána bitev, bojůvek a rvaček tím pravým specialistou? No samozřejmě specializace na konkrétní zbraň. A k tomu jsou potřeba pravidla, která jsou velmi jednoduchá a nám umožní svoji postavu ještě vylepšit a udělat opravdu mistrem v boji. Přesně tím, čím každý bojovník má a chce být.

– fyzická obecná dovednost
– smí použít pouze Bojovník
lze vybrat pouze typ zbraně ( např. dlouhý meč, válečná sekera, palcát apod.)
– lze dosáhnout 3 stupně
– jedná se o dovednost a nekoliduje tak s různými akcemi či fintami

Podmínky specializace na zbraň:

nutné investovat 1 bod fyzické dovednosti (lze využít i bod navíc pro bojovníka)
– musí mít danou třídu zbraní na 3. stupni před specializací
– při přestupu na novou úroveň se lze specializovat pouze na jeden typ zbraně
– bojovník musí danou zbraň vlastnit nejméně jednu úroveň
– lze se specializovat jen na zbraň oblíbenou archetypem, který se na této úrovni zvyšuje
maximální stupeň specializací je omezen podle stupněm archetypu, který se na této úrovní zvyšuje

Stupeň archetypu Maximální stupeň specializace
od 3. 1
od 6. 2
od 9. 3

Poznámky:

– bonus se nevztahuje na střelbu nebo na vrh jakoukoli zbraní
– boj beze zbraně se nijak nedělí
– bonus ZZ se přičítá k výsledku
– u dvou zbraní je třeba se specializovat na konkrétní kombinaci dvou typů zbraní (dlouhý meč a dýka, sekera a palcát apod.)

Popis:

Bojovník se naučí mnohem lépe ovládat typ zbraně, které si sám určí. Dovede se tak více specializovat ovšem ztratí trochu ze své univerzálnosti. Taková specializace pak přidává další bonusy k boji, ovšem je dostupná až po mistrovském ovládnutí kategorie příslušných zbraní.

BONUSY:

Dovednost ÚČ Kryt ZZ
I. stupeň +1 +1 +1 0
II. stupeň +2 +2 +1 +1
III. stupeň +3 +3 +2 +1

10 komentářů u „Specializace na …“

  1. Jsem si vědom, že to může bojovníka na první pohled dost zvýhodnit o proti jiným povoláním. Ale na druhou stranu cena, kterou za to platí je docela vysoká. Je tu mnoho podmínek.
    Pro bojovníka to znamená další takticko/přemýšlecí část, kdy si musí rozmýšlet co si vezme. Navíc to také zvyšuje počet druhů bojovníků, které se dají potkat ve světě.
    Navíc toto může používat i PJ 🙂 A tak například městské stráže budou o něco drsnější 🙂

  2. Pingback: dapoxetine in usa

Napsat komentář