Vstaní z hrobu (sezení 21.8.)

Chvíli po tom, co jsme odešli od starosty, sem si všiml něčeho zvláštního. Byl tam takový zastrčený obchod a v něm sem si všiml povědomé sekery. Zašel sem tam a opravdu – byla to trpasličí sekera a podle provedení patřila mému klanu. Majitel obchodu byl trpaslík. Dali sme se do řeči a on mi řekl, že ji našel v pláních v puklinách, které vznikly v zemi, a popsal mi přibližně, kde to bylo. Po chvíli sem odcházel i se sekyrou, měl sem radost – konečně nějaká stopa v mém hledání.

Jen vyjdu ven, tak slyším poplach a vidím řetěz lidí tvořící se od kašny kamsi do města a strašný řev „hoří, honem hasit“, inu zapojil sem se také do práce poblíž konce řetězu. Dům byl celý v plamenech, byl to ten samý dům, do kterého sme měli jít pro Básníka a Poetu. Vidím Gimela a koukám, kdo to s ním jde – Bezděk- kde se tu tak najednou vzal? Gimel mi říká – neblbni a poť, to my sme to tak trochu zapálili. No to je hrůza, jen si na chvilku odskočim, tak Gimel málem zapálil celé město.

Přišli sme skrze sousední dům který zatím ještě nehořel ke studni, ve které byl ukryt vchod do chodby, pravda sestup se mi úplně nepovedl a nebýt Einara tak bych se asi vykoupal. Objevili sme místnost se spoustou listin, místnost nebyla velká, tak sem zůstal v chodbě a dával pozor co je okolo. Gimel má dneska nějakou demoliční náladu – slyším nějakej šramot, nakouknu do místnosti a Gimel trhá výdřevu ze stropu a už se to sype, takže všichni ven. Pokračujeme dál chodbou, je to zřejmě úniková chodba. Pokračujeme dál, až sme došli na konec, kde to pokračovalo jen po žebříku. Zelda opatrně lezla nahoru a objevila past – zákeřně naříznutý příčky, ale Zeldě to zjevně nijak zvlášť nevadilo.

Vylezli sme všichni nahoru do trochu stísněné prostory, ale aspoň se to nesesejpá. Jenže ještě jeden drobnej háček – nejsou tu dveře. V tom se ozval Einar – udělejte mi místo (opravdu vtipný, už takle se sem sotva vejdem) a pak říká – Gimeli pocem sem jak stojím já a zvedni ruce co nejvýš (taky vtipný vzhledem k tomu, že musel bejt ohnutej, jinak by se sem vůbec nevešel) a zase demoluje. Našli sme cestu ven, vylezli sme z hrobu kousek od východní brány. Uzuri prohlásila, že podle stop odjeli na koních před pár hodinami.

Ištak z našich správ nebyl zrovna nadšenej, řekl bych, že byl trochu vyděšenej. Po krátké dohodě z nás udělal domobranu s tím, že podléháme jenom jemu. Sem zvědav, co se z toho vyvine.

Po odchodu z radnice sme se rozdělili Uzuri, Zelda a Einar šli k Jarmimu no a já s Gimelem sme šli k západní bráně pro naše zbraně. Konečně si Gimel oddech cejtil se zřejmě mezi námi trochu blbě jako jedinej neozbrojenej.

9 komentářů u „Vstaní z hrobu (sezení 21.8.)“

Napsat komentář